Komu nebo čemu se říká ethereum miner?

Svět financí přináší spoustu možností na vedení bankovních a spořicích účtů, platby kreditní kartou, úvěry a hypotéky, investice a mnohé další vymoženosti. Vše je měřeno v penězích jakékoliv domácí i světové měny. A tato měna spadá pod kontrolu banky, bankéře, státu.
nová kryptoměna

Je však i měna, která nepatří žádné bance ani státu a koluje po internetu. Je mnohem bezpečnější, zachovává více soukromí, není fyzická a tím pádem ani padělatelná. Říká se jí kryptoměna, digitální či virtuální měna.

Můžete jí vlastnit i vy a uchovávat v elektronické peněžence a následně vyměnit za služby, produkty či za reálné peníze v jakékoliv světové měně. Od toho slouží specializované směnárny.

A také je můžete těžit a stát se členem velké skupiny těžařů. Stačí si vybrat, jakou kryptoměnu chcete těžit, do jakého mining poolu patřit a zaopatřit si nejen výkonný PC, ale také těžební SW.

Jako první kryptoměna byla na internetovém trhu Bitcoin a následně vznikaly další, mezi které patří i Ethereum (ETC).

I ETC se nechá těžit a z vás se tak může stát ethereum miner, tedy těžař kryptoměny ETC.

S tímto názvem se setkáte nejen v případě samotného těžaře, ale také zařízení, které těžbu ETC umožňuje. K těžbě ETC můžete používat silnou grafickou kartu PC, zatím co například u BTC je potřebný přímo těžební HW zvaný ASIC.

Samostatné těžení by se vám moc nevyplatilo, takže i v tomto případě je potřebné si vybrat vhodný mining pool, nemít obavy z investování a sledovat co se na trhu kryptoměn děje, abyste měli vždy aktuální informace.
kryptoměny56

ETC má dokonce tu výjimku, že využívá tzv. Smart kontakty co v praxi můžeme zjednodušeně popsat jako kontrakty mezi dvěma a i více stranami.

Další výhodu, kterou ETC nabízí, jsou decentralizované aplikace a na vývoji této kryptoměny se podílí velké množství vývojářů.

Dá se říct, že ETC má budoucnost a i hodnotu, kterou zatím neztrácí.