Tažné zařízení za VW Touran využijte pro cykloturistiku

Cykloturistika se stala již před mnoha lety zdrojem potěšení sportovních nadšenců, jejichž počet jde v Česku do desítek tisíc. Převážíme je buď vlakem jako spoluzavazadlo, anebo autem, na připojeném přívěsu, nebo přímo na nosiči kol. Tažné zařízení VW Touran je pak ideálním společníkem pro takové případy, kola umístěná za vozidlem, nízko nad zemí se převáží bez problémů, zcela bezpečně, za jízdy na ně vidíte a nelomcuje s vámi boční vítr tak, jako v případě umístění bicyklů na střeše.

pohled na Třeboň

Cyklistika na Třeboňsku

Třeboňsko je cyklistickým rájem z mnoha důvodů a my bychom vám rádi některé z nich objasnili a třeba vás inspirovali před nadcházející dovolenou.

Vystačíte i s obyčejným kolem bez převodů – Třeboňská pánev je krajina velmi plochá, s minimálním převýšením, to ale neznamená, že je nudná podobně, jak tomu bývá u rozlehlých lánů řepky. Je to prostředí vhodné i pro začátečníky a malé děti, bez problémů zvládnete ujet denně dvacet kilometrů i na starém kole bez převodů z filmů pro pamětníky.

rybník v Jižních Čechách

Harmonie krajiny vám učaruje – krajina doznala největších změn v době budování rybničních soustav a odvodňovacích kanálů řeky Lužnice, jako je Nová řeka či Zlatá stoka. Probíhalo to v době renesance, převážně v 16. století a dalších čtyři sta let se podepsalo na vzhledu Třeboňska tak, že vám bude připadat, jako by to tu vše bylo odjakživa. Rybník y obrostly rákosím, staletými duby a borovými háji, Nová řeka vám bude připadat, že je dílem přírody, nikoli lidských rukou. Podstatné ovšem je, že je prostředí ovlivněno lidskou činností velmi citlivě, s dokonalou harmonií, kde se střídají louky, remízky a lesní porost s vodními rezervoáry.

Přírodní koupaliště – na Třeboňsko se vyplatí vyrazit v létě za slunečného počasí, je tu spousta možností, kde se můžete koupat v přírodě, přímo v Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Doporučit můžeme travnaté pláže s písečným dnem rybníku Svět, Staňkovský rybník, přírodní koupání Lazna u Borovan, pískovny Tušť, Cep a Veselské pískovny a samozřejmě se můžete osvěžit i v řece Lužnici, jejíž písčité dno vás mile překvapí.