Uplést pár ponožek nebo čepici zvládne každý! Chce to jenom trochu času

Určitě si pamatujete, že nejen vaše babičky ale i maminky neustále něco pletly. Alespoň tedy ve chvílích, kdy chtěly vypnout od světa okolo a věnovat se pouze pletení. Ručně pletená šála mnohdy v dětech vzbuzovala spíše odpor k jakýmkoliv materiálům, které byly měkké. Čím jsme ale starší, tím více oceňujeme úsilí a také čas, který byl vložen do těchto skromných dárečků, které stále vyjadřují neskomírající lásku. Svetr od babičky jistě vždy zahřeje více, než kterýkoliv jiný.
pletení svetru

Rozhodně se nemusíte bát toho, že byste vypadali špatně. Ba právě naopak. Kdo hrdě nosí ručně upletený svetr, jistě stoupne v očích svých blízkých. I kdybyste nosili danou věc pouze doma, když je venku nepříznivé počasí a je chladno, je to úplně jedno. Určitě oceníte teplo a také hřejivost. V takové chvíli je vám jedno, jak hloupě daná věc vypadá.

Plést se i v dnešní době může naučit každý. Je jedno, jestli jste muž či žena a je vám čtyřicet nebo padesát. Každý může své volné chvíle trávit pletením. Nejedná se o nic složitého. Jediné, co k tomu potřebujete, je jehla a nit. Jedná se také o skvělou cestu, jak procvičit motoriku, kterou budete s přibývajícím věkem čím dál tím více potřebovat cvičit. Jedná se ale také o dobré cvičení na paměť. Jeden by ani nevěřil, jak moc se náš mozek dokáže zabavit i při činnosti, která je opravdu jednoduchá.
oranžové klubko
Něčím takovým se ale hlavně naprosto uklidníte. Soustředíte se totiž pouze na jehlu a nitky. Kdo myslí na něco jiného, může se ošklivě bodnout do prstu. Pokud se ale soustředíte a všechny starosti hodíte za hlavu, pak se do pletení více než ponoříte. Sami ani nebudete věřit tomu, jak rychle vám uběhlo několik hodin. Je možné zařídit si dokonce i historickou atmosféru. Jak? Jednoduše. Zhasnout světla a zapálit svíci. Můžete si k tomu dokonce pustit rádio nebo gramofon.


1/5 - (1 vote)